Duyguları ve Bakış Açılarını Değiştir

“Nihayetinde bir toplumu değiştirebilecek olan devrimler ve reformlar değildir, bunun yerine daha güçlü bir hikâye anlatmanız gerekmektedir, bu hikâye o kadar ikna edici olmalı ki eski mitlerin tümünü ortadan kaldırıp sizin hikâyenizi asıl hikâye yapmalıdır”.

Ivan Illich,
from Storytelling of Myth-making

Dünya çatışan ve birleşen çıkarların olduğu bir yerdir.

Dünyadaki insanlar, daha iyi bir gelecek yaratacak fikirleri uğruna ittifakları ile bir araya gelip rakipleriyle mücadele ederler.

İttifaklar ve savaşlar toprak ya da su ve enerji gibi diğer kaynaklar için olabilir.

Aynı zamanda fikirler ve değerler için de olabilir. Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği mücadelesi kadar görünür olan başka bir mücadele yoktur.

Savaşılan bu şey bir kültür savaşıdır ve gelecek kazananların olacaktır.

Kampanya

bir

savaş sanatıdır

Dersler boyunca bazı belirli öğrenme çıktıları bulunmaktadır

Kavrama testi

Bu öğrenme etkileşimi kampanya sanatı ve kampanya bilimi hakkındaki temel bilgilerinizi gözden geçirecektir. Bunlar örneğin çoktan seçmeli sorulardır. Bir sonraki kısma geçmeden bu etkileşimleri tamamlamanız gerekmektedir.

Etkileşim !

Bu etkileşim, kursa diğer katılanlarla tartışmalar yapmanız için kendi düşüncelerinize, fikirlerinize ve tecrübelerinize katkı sağlamanızı önerir. Bu katkılar tamamen isteğe bağlıdır ancak duymayı kesinlikle isteriz !

Detaylı inceleme

Bu öğrenme etkinlikleri için durmanız, biraz ara vermeniz, kavrayış oluşturma ve teoriye dâhil olma konusunu detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Bu “detaylı incelemeler” zorunlu değildir ancak daha güçlü bir kampanyacı olmak istiyorsanız bunların hepsine göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kampanyacılar için Araç

Bu mor maskotu gördüğünüz her yerde, bizim oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz bir araca erişecek ve bu aracı yakından inceleyeceksiniz.

Vaka çalışması

Bazen bir şeyleri anlamanın en iyi yolu onu eylem halinde görmek ya da bunu başaran insanlarla ilgili bir şeyler okumaktır.